Düğün Organizasyonu

Düğün Organizasyonu

Düğün Organizasyonu

Çiftlerin, birlikte yeni bir hayata merhaba diyecekleri ilk günün, sevdikleri ile birlikte unutulmaz bir anla başlaması için gerçekleştirilen düğün organizasyonları, konukların özel olarak dizayn edilmiş mekanlarda, özel olarak hazırlanan masa ve sandalyelerde, ikramlıklar eşliğinde ağırlanması ile düzenlenmektedir.

Açık yada kapalı mekan fark etmeksizin her türlü tasarım ve projeye açık olan düğün organizasyonu, her zevke ve beklentiye hitap edecek geniş hizmet yelpazemizle bizlerin sorumluluğunda.

Düğün sandalyesi organizasyon firmaları arasında edindiğimiz seçkin ve kaliteli hizmet potansiyelimiz ile hayallerinizdeki mekanları tasarlamaya yardımcı olmaya, özel anlarınızı unutulmaz kılacak organizasyonlara imzamızı atıyoruz.

Başta düğün olmak üzere, nişan, kına gecesi, lansman, doğum günü, toplantı ve daha pek çok organizasyonlar, catering hizmetlerince üstlenenilmektedir. Donanımlı alt yapımız ve profesyonel kadromuzla, benzersiz ve sorunsuz bir organizasyon süreci geçirmenize eşlik edecek düğün sandalyesi alternatiflerimiz ile bizlerde bu sektöre katkıda bulunuyor, mekanları çağdaş sandalye modelleri ile tanıştırıyoruz. 

Her modeldeki masa tipine uyum sağlayacak sandalye modellerimiz, organizasyonların vazgeçilmezi olmaya aday niteliğinde.

 

Düğün Organizasyonu Nasıl Yapılır?

Oldukça meşakkatli ve stresli bir süreç olan düğün organizasyonunun yükünü son dönemlerde organizasyon firmaları üstlenmiş, yeni evlenecek çiftlerin yükünü hafifletmiştir.

Belirli aşamalardan geçerek en son düğün ile sonuçlanan evlilik merasimleri, nişan, kına ve düğün süreci gibi farklı etkinlik ve organizasyonlarla hem çiftlere hem de misafirlere unutulmaz anların kapılarını aralamaktadır.

Kararların verilip, hayatlarının birleştirmeye karar verilmesinin sözünün verilmesinden sonra, uzun ve meşakkatli bir süreç ile yüz yüze gelen çiftler, daha önce yaşamadıkları bir deneyimin karmaşası ve bilinmezliği ile yüz yüze gelmektedir. 

Bu zorlu süreci daha rahat ve sorunsuz atlatmak için organizasyon firmalarından yardım alınsa da elbette ki çiftlerin dikkat etmesi yada bilmesi gereken bazı detaylar bulunmaktadır. Bunlar;

 • Düğün tarihinin kararlaştırılması ile birlikte çiftler ilk olarak düğün salonu araştırmasına başlamalıdır. Erken rezervasyonlarda indirim fırsatı olduğu unutulmamalıdır.
 • Düğün salonu seçimini, istenen düğün konseptine uygun mekanlardan seçilmesi ve kiralanması (Kır düğünü, tekne, yaz, havuz başı…)
 • Düğün salonunun, misafir kapasitesine uygun ve cevap verebilecek yeterliliğe sahip alandan seçilmesi.
 • Davetiyelerin seçilip, basılması ve düğün öncesinde dağıtılması
 • Gelinlik ve damatlık hazırlığı
 • Organizasyon firması ile anlaşma
 • Düğün ve kına paketleri seçimi
 • Balayı planı
 • Düşünülüyorsa gelin hamamı kiralanması
 • Düğün yemeği, ikramlıklar, içecekler ve sunumların belirlenmesi.
 • Fotoğraf ve video çekimi anlaşması
 • Nikah şekeri, kına kesesi, mini hediyeliklerin hazırlanması
 • Düğün salonu süslenmesi, kişi başı masa ve sandalye kiralanması
 • Talep edilirse özel gösteri ve dans ekibi ile anlaşılması
 •  

Her düğün sürecinde mutlaka yapılması gereken bu hazırlıklar,çiftin talepleri ve beklentileri doğrultusunda şekillenmekte, fiyatlar kişi başı olarak değerlendirilip belirlenmektedir.

En çağdaş ve estetik düğün sandalyesi modellerimiz ile mekanlarımızın şıklığına şıklık katacak çözümler üretiyor, farklı model ve renk gruplarımız ile her zevke hitap ve mekanların dekorasyonu ile uyum sağlayacak üretimlere imza atıyoruz.

 

Düğün, Nişan, Organizasyon, Süsleme Paketleri ve Malzeme Temini

Organizasyonların en temel ve vazgeçilmez öğeleri masa ve düğün sandalyesi hiç şüphesiz. Elbette ki bu objeleri daha çekici ve zengin hale dönüştürecek detaylarda, süslemede kullanılan aksesuarlar dır. Düğün ve organizasyonlara ayrıcalık katacak bu süslemelerde pek çok malzeme ve materyallerden yardım alınmaktadır. Tüller, yapay çiçekler, mumlar, halı, şamdanlar, vazolar, peçete ve peçetelik, karşılama panosu, servis ekipmanları ( bardak, çatal, kaşık), ışıklandırma ve daha pek çok detaylar, mekanın aurasını yükselttiği gibi görsel olarak da alanlara zenginlik ve ayrıcalık katmaktadır. 

Mekan süsleme, teras ve bahçe süsleme ile geniş bir yelpazeye yayılan organizasyon hizmetleri, gelin ve damat masası süsleme, gelin yolu süsleme, konuk masası ve sandalyesi süsleme, ayna süsleme ile devam ederek, volkan ve konfetilerle de zenginleştirilerek, sizlere rüya gibi bir organizasyonun kapılarını aralamaktadır. Yalnızca organizasyon alt yapısını değil, malzeme tedariği ve uygulamalarını da üstlenerek, müşterilerine çok yönlü bir hizmet programı sunan organizasyon firmaları, kişi başı paket fiyatları ile her bütçeye hitap edecek çözümler sunmaktadır. 

150 ile 500 kişi arasında değişen paket hizmetleri, tamamen talep ve istekler doğrultusunda şekillenmekte olup, bu doğrultuda fiyat listesine tabi tutulmaktadır. 

Ek olarak; fotoğraf ve kamera çekimi, ses sistemleri kurulumu, pasta ve yemek menüsünün belirlenmesi de yine talepler doğrultusunda paketlere dahil edilen hizmetler arasındadır.

%100 yerli, kendi üretimlerimiz olan tiffany sandalye, girit, napolyon, semerkant ve ferman estetik sandalye çeşitlerimiz ile mekanların dekorasyonunu tamamlayacak şık sandalye temini yapıyor, farklı renk alternatiflerimiz ile organizasyon hazırlıklarına yardımcı oluyoruz.

 

Düğün Salonlarının Süslenmesi ve Organizasyon Hazırlığı

Düğün salonları, yeni evlenecek çiftlerin talep ve beklentileri doğrultusunda, açık yada kapalı alanlarda, çeşitli obje ve materyallerle dekore edilerek hazırlanmış özel alanlardır. Gelin ve damadın ön planda olduğu, konukların konforla ağırlanmasını sağlayacak, mekan dekorasyonu, ikramlıklar ve daha pek çok detayın sorunsuz işlenmesi ve sürecin aksaksız yönetilebilmesi için organizasyon şirketlerinden yardım alınmaktadır.

Mekanın hazırlanması aşamasında gelin yolu süslemesi, platform kiralanması, anı kürsüsü dekore edilmesi, masa ve sandalyelerin temini, kullanılacak obje ve aksesuarların belirlenmesi ve kiralanması gibi hazırlıklar yapılmaktadır. Düğün esnasında misafirlere ikram edilecek sunumluklar, farklı kareografi dans ve müzikler ile gelin ve damada eşlik edecek özel talep dans gösterileri organizasyonların olmazsa olmaz aktivitelerindendir.

Gelin ve damat masasının dekoru, sandalyelerinin süslenmesi, ışıklandırılması ve tüm misafirlerin rahatlıkla görebileceği bir alana tasarımı yapılan masa ve sandalyeler, çiftlerin beklentileri doğrultusunda süsleme ve zenginleştirme çalışmalarına tabi tutulmaktadır. Her ailenin ayrı ayrı ağırlanacağı masalar ve sandalyeler, giydirme ve süslemelerle salonun dekorasyonuna uyum sağlayacak biçimde hazırlanırken, şamdan, mum ve çiçeklerle de masalar şık ve zengin bir görünüme kavuşturulmaktadır. Konfetiler, volkanlar, gelin yolu halısı ve daha pek çok objelerle unutulmaz bir düğün deneyimi yaşatmak amaçlı projelendirilen bu çalışmalar, özel ikramlık ve pasta servisleri ile de konukları memnun bırakmaktadır.

Uzun yıllardır düğün salonlarının ihtiyacı olan sandalye alternatiflerinin üretim ve satışını gerçekleştiren firmamız, dekoratif ve çağdaş düğün sandalyesi modellerimiz ile mekanların şıklığına şıklık katacak çözümler sunmaktadır. Farklı otantik tasarımları ile süslemeye gerek duymaksızın, mekanların şıklığını tamamlayacak dekoratifliğe sahip düğün sandalyesi modellerimiz, gold, beyaz, siyah renk grupları ile de her zevke ve beklentiye hitap edecek çözümler sunmaktadır.

 

Kına Gecesi Organizasyonu

Düğün konseptinden farklı olarak dekore edilen ve süreci farklı planlanan kına gecesi organizasyonu, eski saray kültürünü yansıtan eğlence ve aktiviteler ile düğün öncesi gelinin ve akrabalarının en çok eğlendiği organizasyondur.

Kına gecesi organizasyonu,her bütçeye ve beklentiye hitap edecek paket fiyatlarla hizmete sunulmaktadır. Ekonomik, orta ve lüks kına gecesi organizasyon paketleri, her biri kendine özgü ayrıcalıkları ile taleplere cevap vermektedir.

Bu paketler içerisinde genel olarak

 • Mekanın konsepte uygun süslenmesi 
 • Gelin tahtının hazırlanması
 • Gelin bindallısı ve nedimelerin kostüm kiralanması
 • Ses ve müzik sistemlerinin kurulumu
 • Kına yakma merasimi
 • Özel tasarım kına sepeti, mendiller, mumlar
 • Talebe bağlı özel dans grubu ve müzik aletleri kiralanması
 • Konuklar için ikramlık ve özel osmanlı şerbetleri sunumu
 • Fotoğraf ve video çekimi 
 • Bay/bayan DJ performansı
 • Misafirler için kına ve mini hediye paketleri
 • konfeti, suni kar, volkan ve ışıklandırma görselleri
 • Gece boyunca kullanılacak davul ve zilli def 
 • Konuklar için özel hazırlanmış dekoratif masa ve sandalyeler

Üç Kardeşler düğün sandalyesi üretimi ve 36 ülkeye ihracat kapasitemiz ile düğün organizasyon, restoran, cafe ve daha pek çok mekan ve etkinliklerin dekoratif sandalye ihtiyaçlarına cevap veren firmamız, farklı model ve çeşit sandalye alternatiflerini beğeniye sunmaktadır.

Her dekorasyona uyum sağlayacak, modern tasarımları ve mukavemetli yapılarıyla uzun yıllar özel anlarınıza şahitlik edecek güce sahiptir. 

 

Düğün Organizasyon Fiyatları

Düğün organizasyonu sürecinde en çok merak edilen konulardan biri de fiyat kriterleri dir. Organizasyonlarda pek çok sebepten dolayı değişkenlik gösteren fiyat aralığında belirleyici olan en büyük etken davete katılacak kişi sayısıdır. Kişi başı olarak belirlenen masa ve sandalye kirası, yemek ve ikramlıklar ile düğün salonu kapasitesi organizasyonun fiyatının şekillenmesinde büyük rol oynamaktadır. 

Kişi sayısı arttıkça daha ekonomik olan fiyatlar, maliyeti kurtarmak için az kişi sayısında daha yüksek bütçelere mal olabilmektedir.

Bunun yanı sıra mekanın süslenmesi, özel kareografi ve gösteri talebi, müzik ve DJ seçimi, özel kıyafet ve dekorların kiralanması da maliyeti yükselten seçenekler arasında yer almaktadır. Ekonomik, orta ve lüks paket alternatifleri, her bütçeye ve beklentiye hitap edecek organizasyon içeriklerine sahip olup,talepler üzerinden hayata geçirilmektedir. Profesyonel hizmet veren bir firma ile çalışmak hem zamandan hem de bütçeden tasarruf sağlamak açısından bir avantaj olurken, sürecin sorunsuz ve eksiksiz yürütülmesi de ekstra bir memnuniyet kazandırmaktadır.

 

Organizasyon Firmaları

Hayatın en önemli anına ev sahipliği yapan düğün salonları, farklı kapasite ve seçeneklerle her beklentiye ve ihtiyaca hitap edecek alternatiflere sahiptir. Doğa severler için kır düğünü, kalabalık misafir kitlesine sahip çiftler için kapalı düğün salonu, farklı bir konsept arayanlar için havuz başı, sıcak havaların vazgeçilmezi yaz düğünü, deniz severler için tekne düğünü olarak çeşitlenen düğün organizasyonları, bu sektör içinde hizmet veren firmalar tarafından projelendirilip hayata geçirilmektedir.

Her organizasyon firmasının kendi bünyesince belirlediği paket programlar dahilinde nişan, kına,gelin hamamı, düğün, organizasyon ve özel günlerin koordinasyonu yapılmakta, kişi başı düğün paketleri ile unutulmaz bir organizasyon hazırlanmaktadır. 

Eski saray kültürünü yansıtacak düğün hazırlıkları, tahtlar, özel kıyafetler, nedime ve dans grupları ile farklı bir konsepti hazırlanan yeni nesil düğün programlarında, tüm sorumluluğu organizasyon firmaları üstlenmektedir. Çitlerin konforlu bir düğün hazırlığı ve süreci geçirmesi için bir avantaj olan bu hizmet, her bütçeye hitap edecek seçenekleri ile de ulaşılabilir dir.

Yalnızca mekan süsleme ve konuk ağırlama dan ibaret olan düğün merasimlerine daha farklı bir boyut kazandırarak, hem unutulmaz anlar yaşatacak etkinlik ve konsept hazırlıkları yapıp hem de çiftlerin üzerindeki iş yükünü hafifleten firmalar, çiftlere ve misafirlere sadece düğünün ve eğlencenin tadını çıkaracak anları bırakmaktadır. Düğün organizasyonu konusunda profesyonel olarak hizmet verdikleri için sürecin sorunsuz ve eksiksiz yürütülmesinde doğru bir tercih olacak olan organizasyon firması ile çalışmak, hizmetlerini tamamen beklenti ve talepler doğrultusunda şekillendirdiği için sizlere hayalinizdeki düğüne kavuşmanın kapılarını aralayacaktır. Telafisi ve tekrarı mümkün olmayan bu özel ve güzel anların, herkes için sorunsuz ve olması gerektiği gibi yürütülebilmesi için profesyonel bir organizasyon şirketi ile çalışmak şarttır.

 

Sandalyelerinin En Şık Seçenekleri Bizden 

Düğün salonlarının davetkar objelerinden olan sandalyeler, mekanda en göze çarpan sofistike ürünler olup, hem rahatlığı hem de tasarımı ile alanla bütünlük ve uyum sağlanması beklenen malzemelerdir.

Napolyon sandalye çeşidimiz ile detaylarında gizli olan estetik ve dekoratif tasarımları düğün salonların vazgeçilmezleri olmaya aday niteliktedir. Gold rengi sandalyeye şıklık ve zenginlik kazandırırken, rahat sırt ve oturma alanı konukları uzun süre konforla ağırlayacak performansa sahiptir.Polipropilen plastiğin gücünden destek alarak uzun yıllar aynı kalite ve güvende kullanabileceğiniz Napolyon sandalyelerimiz, ayrıca farklı organizasyon ve lansmanlar için süsleme yapabilme tasarımına sahiptir.

Düğün ve organizasyonların en çok talep gören ürünlerimiz arasında yer alan bir başka modelimiz de Tiffany sandalye.

Beyazın saflığı ve asilliğinin saldalyede hayat bulmuş hali olan bu seçeneğimiz ile özellikle kır düğünü yada açık alan düğünlerinin dekorasyonu bizlere emanet. Estetik, şık, dekoratif ve mistik bir tasarıma sahip olan sandalyelerimiz, dört mevsim, her koşulda kullanıma uygun olup, her türlü organizasyon ve süslemelere ayak uyduracak niteliklere sahiptir.

 

Neden Düğün Sandalyesi.net Tercih etmeliyim?

%100 yerli üretim, dekoratif ve şık düğün sandalyesi seçeneklerimiz ile yıllardır düğün organizasyonlarının en misafirperver objeleri olarak mekanlarda yer alan sandalyelerimiz, yalnızca Türkiye’de değil, 36 ülkenin konuklarını da özenle ağırlamaktadır. Uzun ömürlü ve dayanıklı yapıları sayesinde, her türlü deformasyona ve kuvvete direnç gösteren düğün sandalyelerimizi, benzersiz estetik tasarımları ile de mekanların dekorasyonunu tamamlamakta ve alanlara zenginlik katmaktadır. Uygun fiyatları her daim ulaşılabilir, farklı renk seçenekleri de her zevke hitap edecek nitelikleri bünyesinde barındıran sandalyelerimizi tercih etmemeniz için hiçbir sebep yok. Ergonomik ve hafif yapıları kolay nakliye ve dekorasyon avantajı sağlarken, otantik görünümleri de mekanlara zenginlik katmaktadır.

Teras ve bahçelerinizde pratik kullanım sağlayan Ege Plastik sandalye dış mekan bahçe mobilyaları ve…

Günün her saatinde kullanıma uygun olan, dayanıklılığıyla göz dolduran bu ürünü zarif bir etkinlik o…